Babacan’dan gençlere “Metallica” vaadi

DEVA Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın üyelerinden Ali Babacan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir mitinginde sahneye çıkarak gençlere seslendi.

13 Mayıs’ta Avrupalı gençlerin Eurovision şarkı yarışmasını konuşacağını söyleyen Babacan, “Türkiye katılmıyor bile. 2003 yılında Sertab Erener ‘Everyway that I can’ diyerek bize büyük bir gurur yaşatmıştı. Birinci olmuştu. Yine aynı gururu yaşayacağız” dedi.

Madonna, Metallica, Rammstein gibi birçok ismi tekrardan Türkiye’ye çağıracaklarını söyleyen Babacan, “Türkiye düzgün yönetildiğinde bütün Avrupa ve dünyanın gözbebeği oluyor. Yine dinleyeceğiz.” Diye konuştu.

Babacan, konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi:

“TOGG hayali olan gençler, hayalinizdekilerin en iyisine layıksınız. İktidar ‘İşte ürettik’ diyor ama vatandaşlarımız uzaktan seyrediyor. Biz gençler alıp binsin diye imkân yaratacağız. Telefon almak, bilgisayar almak, araba almak, ev almak hayal olmaktan çıkacak. İnanın, bütün bunlar çok çabuk gerçekleşecek.

14 Mayıstaki seçim, aslında bir referandum. İki tercih var önümüzde. Otoriterlik mi; demokrasi mi? Keyfilik mi; hukuk mu? Baskı mı; özgürlük mü? Tek akıl mı; ortak akıl mı? Korku mu; umut mu? Öfke mi; sevgi mi? Kriz mi; hukuk mu? Yoksulluk mu; zenginlik mi? Kara kış mı; bahar mı? Biz bahar diyoruz, bahar!”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir