“Reis Bizi Afrin’e Götür” Deyip Bedelli Yapan AK Partili İsim Vekil Adayı

“Reis bizi Afrin’e götür’ sloganı attıktan sonra askerliğini bedelli olarak yapan eski AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. 

Eski AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Kocaeli Büyükşehir ve Başiskele Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ederek AK Parti’den Kocaeli Milletvekili aday adayı oldu.

Kocaeli Barış Gazetesi’nden Merve Dişli’nin haberine göre, Kahraman, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı binasında gerçekleşen adaylık açıklamasında şunları söyledi:

“Allah nasip ederse aday adaylığı sürecinde Başiskele meclis üyeliğinden istifa ederek başvurumu yapıyorum. Gençlik kolları döneminde Türkiye’ye namzet olmuş çalışmaları gerçekleşirdik. Görev alsak da almasak da çalışmaya hazırız. Biz 5 yıl gençlik kolları il başkanlığı görevi yaptık. Bugüne kadar 14 Mayıs seçimlerinde de en güçlü desteğin Kocaeli’den geleceğinin sözünü veriyorum.”

Ne olmuştu?

Kahraman, 28 Ocak 2018’deki AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Kongresi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı asker üniformalı gençlerle karşılamış, o dönem gerçekleştirilen Afrin barış harekatına sonuna kadar destek verdiklerini dile getirmişti. 

Kahraman, gençlere  “Reis bizi Afrin’e götür” sloganını attırmıştı. Kahraman daha sonra askerliğini bedelli olarak yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir