Anneye, ‘Yarın Kızını Öldürmeye Geliyorlar’ Telefonu

Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre Tuğfan S., Abdullah Çatlı için düzenlenen bir anma töreninde ailesi ile tanıştı. Dosyaya göre Çatlı’nın eşi Meral Çatlı, kızı Gökçen Çatlı ve damadı Aydın Özen ile tanışan Tuğfan S. bir süre sonra bu kişileri telefonla arayarak tehdit etmeye başladı.

Abdullah Çatlı’nın eşi Meral Çatlı da şikayetçi konumda.

‘KIZINI ÖLDÜRMEYE GELİYORLAR’

Aile, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Özel bir üniversitede dekan yardımcısı olarak görev yapan Gökçen Çatlı ifadesinde “Şüpheliyle dayım aracılığı ile tanıştım. Fotoğraf çektirmek istemiş. Daha sonra şüpheli, beni ve ailemi gece gündüz aramaya başladı. Bana küfretti; cinsel tacizde bulundu” dedi. Anne Meral Gökçen ise ifadesinde “Beni de aradı. Bana, ‘Yarın kızını öldürmeye geliyorlar’ dedi” ifadelerini kullandı.

Gökçen Çatlı, kendisine cinsel tacizde bulunulduğunu kaydetti.

ANMA TÖRENİNDE TANIŞTIK

Çatlı’nın iş insanı damadı Aydın Özen ise mahkemede verdiği ifadede “Sanığı, eşim Gökçen’in babası Abdullah Çatlı‘nın anma töreni olduğu bir gün tanıdık. Kendisi o günden sonra ailemizden birçok kişiyle telefonda irtibat kurmaya başlamıştı. Başlarda ‘ne yapıyorsunuz, nasılsınız’ şeklinde başlayan görüşmeleri bir süre sonra tehdit içerikli konuşmalara dönüştü” dedi. Özen ifadesinde Tuğfan S.’nin, kendilerine ait telefon numaralarına, bir GSM şirketinde çalışan arkadaşı üzerinden ulaştığını belirterek “Üçümüzün yanı sıra bazı akrabalarımızın da numaralarına benzer şekilde ulaşmış” dedi.

‘O SÖZLERİ BEN SÖYLEMEDİM’

Yürütülen soruşturma sonrası Tuğfan S. hakkında “tehdit ve hakaret” suçlarından dava açıldı. Mahkemede savunmasını yapan S. ise suçlamaları kabul etmedi. Tuğfan S. ifadesinde “Numara bana ait. Ama bu sözlerin hiçbirini sarf etmedim” dedi. Dosyaya ilişkin yargılama sürüyor.

Dosya ile ilgili telefonla ulaştığımız her iki tarafın avukatı da yorum yapmak istemediklerini ifade etti.

ÇATLI, SUSURLUK KAZASINDA ÖLDÜ

Bir dönem Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak da görev yapan Abdullah Çatlı, 3 Kasım 1996’da Balıkesir’in Susurluk ilçesinde meydana gelen kazada yaşamını yitirmişti. Bir yük kamyonunun altında kalan otomobilde bulunan emniyet müdürü Hüseyin Kocadağ ile Gonca Us da hayatını kaybetmişti. DYP eski milletvekili Sedat Bucak ise aynı kazada yaralı olarak kurtulmuştu. Kaza uzun yıllar, Türkiye’de ‘devlet, siyaset ve mafya’ ilişkilerine ilişkin yaygın tartışmalara kaynaklık etmişti.

Abdullah Çatlı ve otomobildeki 2 kişi Susurluk kazasında öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir